DETRALEX – lėtinio venų nepakankamumo simptomams slopinti ir gydyti

Detralex – geriamos tabletės skaudančioms, tinstančioms kojoms, venų varikozei gydyti bei sumažinti kitus neigiamus kojų pojūčius. Atsakykite į 5 trumpus klausimus, kurie padės jums įvertinti savo simptomus ir rizikos veiksnius:

Įvertinkite savo simptomus

Skauda kojas, jos apsunkusios?

wave icon

Kojos gali apsunkti, skaudėti ir tinti dėl besikaupiančio kraujo. Taip yra todėl, kad kraujas nebecirkuliuoja taip, kaip turėtų. Dėl kraujo pertekliaus atsiranda lėtinio venų nepakankamumo simptomų. Tai kenkia kojų venų būklei, o laikui bėgant simptomai sunkėja 2 .

Sveikos venos

Sveikų venų vožtuvai neleidžia kraujui grįžti atgal.

Nesveikos venos

Kai vidinės venų sienelės yra pažeistos ir vožtuvai tinkamai nefunkcionuoja, kraujas grįžta atgal į venas ir ima kauptis apatinėje kojų dalyje. Dėl to venos išsiplečia ir prasideda nemalonūs simptomai. Laikui bėgant jie gali stiprėti.

Sutrikusios kraujotakos simptomai

wave icon

Kojų kraujotakos sutrikimą rodo įvairūs požymiai ir simptomai. Jei kojose ar kulkšnyse jaučiate bet kurį iš toliau nurodytų simptomų, rekomenduojama pradėti gydymą, nes laikui bėgant šie simptomai gali sustiprėti.

feet of a heavy painful swollen leg

Sunkios, skaudančios ar tinstančios kojos

Pavargusios kojos

Kojų mėšlungis ar skausmas

Venų varikozė ar voratinklinės venos

Pažįstami simptomai?

Jei dažnai jaučiate bent vieną iš šių simptomų, užpildykite trumpą įsivertinimo klausimyną – jo rezultatas padės apsispręsti, kokių priemonių reikėtų imtis.

Pradėti įsivertinimą

Simptomus pradėkite gydyti kuo anksčiau

wave icon

Sunkios, skaudančios kojos ir tinimas gali būti ankstyvieji lėtinio venų nepakankamumo požymiai. Jei šių simptomų negydysite, jie gali pasunkėti ir susiformuos voratinklinės venos, išsivystys venų varikozė ir kojose atsivers opų. Pagal simptomų sunkumą liga skirstoma į stadijas (C0–6), kaip pavaizduota paveikslėlyje:

stadija 0

Sunkios, skaudančios kojos

image

Sužinokite daugiau

stadija 0

Sunkios, skaudančios kojos

Pirmas etapas, kuriame nėra plika akimi pastebimų venų ligos požymių. Vis dėlto jau gali būti pradėję formuotis vidiniai venų pažeidimai. Dėl jų ilgainiui prasideda venų refliuksas, todėl rekomenduojama pradėti gydymą kuo greičiau, net jei vienintelis jaučiamas simptomas yra kojų sunkumas ir skausmas.

image

UŽDARYTI

stadija 1

Voratinklinės arba tinklinės venos

image

Sužinokite daugiau

stadija 1

Voratinklinės arba tinklinės venos

Nereaguojant į ankstyvuosius simptomus, liga gali pasunkėti: kraujagyslės ima trūkinėti, susidaro vadinamosios voratinklinės venos arba venos tampa matomos kojų išorėje. Paprastai skausmo dėl to nejuntama, bet tai yra svarbus kojų venų ligos požymis. Į šį ankstyvą požymį svarbu reaguoti, nes liga gali labai greitai progresuoti.

image

UŽDARYTI

varices visibles en la pierna

stadija 2

Matoma venų varikozė

image

Sužinokite daugiau

stadija 2

Matoma venų varikozė

Nepradėjus gydymo, 1 stadija virsta 2 stadija: venos neįprastai išsiplečia, įsitempia ir tampa vingiuotos. Kojose ir kulkšnyse labai aiškiai matomos, išsipūtusios venos yra aiškus lėtinio venų nepakankamumo požymis.

image

UŽDARYTI

stadija 3

Tinstanti kulkšnis ir koja

image

Sužinokite daugiau

stadija 3

Tinstanti kulkšnis ir koja

3 stadijoje gali atsirasti edema (patinimas), kurią sukelia dėl tolesnių venų sienelių ir vožtuvų pažeidimų padidėjęs spaudimas ir kraujo išsiliejimas.

image

UŽDARYTI

stadija 4

Odos pokyčiai

image

Sužinokite daugiau

stadija 4

Odos pokyčiai

Dėl besitęsiančių kraujotakos sutrikimų gali prasidėti 4 stadija: oda ties kulkšnimis patamsėja (hiperpigmentacija), ima raudonuoti, sausėti, niežėti (egzema), pradeda kietėti minkštieji audiniai, atsiranda balkšvų dėmių.

image

UŽDARYTI

stadija 5

Gyjančios opos

image

Sužinokite daugiau

stadija 5

Gyjančios opos

5 stadijai būdingos atsivėrusios, tačiau gyjančios odos opos. Jos gali būti skausmingos ir neigiamai paveikti gyvenimo kokybę, apsunkinti judėjimą.

image

UŽDARYTI

stadija 6

Aktyvios opos

image

Sužinokite daugiau

stadija 6

Aktyvios opos

Jei pasiekėte šią stadiją, kojose atsiras atvirų žaizdų, vadinamų opomis. Šioje stadijoje kraujotaka yra labiau sutrikusi, iš kapiliarų išsilieja daugiau kraujo.

image

UŽDARYTI

Jei jaučiate kurį nors iš šių požymių ir simptomų, pasikalbėkite su sveikatos priežiūros specialistu apie gydymo galimybes.

Jei atpažinsite simptomus ir imsitės veiksmų, galite gerokai sumažinti ligos paūmėjimo tikimybę ir jos poveikį savo kasdieniam gyvenimui.

RIZIKOS VEIKSNIAI, KURIUOS GALITE KONTROLIUOTI

Ilgalaikis stovėjimas

Antsvoris

RIZIKOS VEIKSNIAI, KURIŲ NEGALITE KONTROLIUOTI

Amžius

Lytis

Genetika

Kraujotaką veikiantys veiksniai

wave icon

Yra keletas lėtinio venų nepakankamumo rizikos veiksnių. Dalies kontroliuoti negalite, tačiau dėl kai kurių kitų galite imtis veiksmų 1 .

wave icon

Didesnė rizika paprastai kyla moterims, lėtinio venų nepakankamumo atsiradimo tikimybę didina ligos istorija šeimoje ir natūralus senėjimas.

Venų ligų riziką gali didinti ir su gyvenimo būdu susiję veiksniai, kuriuos galima šalinti imantis reikiamų priemonių – pavyzdžiui, antsvoris ir fizinio aktyvumo stoka. Ji ypač padidėja tiems, kas dirba sėdimą arba stovimą darbą – pvz., slaugytojams, mokytojams ir paslaugų sferos darbuotojams.

Patarimai dėl kojų sveikatos palaikymo

wave icon

Į savo kasdienybę įtraukdami kelis paprastus įpročius ir palaikydami sveiką gyvenimo būdą, galite išvengti diskomforto dėl kraujo užsistovėjimo ir jo ilgainiui sukeliamų venų pažeidimų:

Būkite fiziškai aktyvūs

Reguliari mankšta gerina kraujotaką ir didina kojų raumenų tonusą.

Mūvėkite kompresines kojines

Venkite ankštų drabužių, nes jie gali riboti kojų kraujotaką ir didinti lėtinio venų nepakankamumo riziką.

Palaikykite tinkamą svorį

Atidžiai stebėkite savo svorį, nes antsvoris gali prisidėti prie kojos venų vožtuvų užsikimšimo ar susilpnėjimo.

Venkite aukštakulnių batų

Rinkitės ne plokščiapadžius ar aukštakulnius batus, o batus su vidutinio aukščio kulnu, kad daugiau judėtų apatinė kojos dalis.

Dėvėkite laisvus drabužius

Venkite ankštų drabužių, nes jie gali riboti kojų kraujotaką ir didinti lėtinio venų nepakankamumo riziką.

Neperkaiskite

Karštyje venos išsiplečia, todėl jose gali užsistovėti kraujas – tai viena iš priežasčių, dėl ko kojos apsunksta ir pavargsta.

Reguliariai judėkite

Venkite per ilgo sėdėjimo ar stovėjimo, kad kojų venose neužsistovėtų kraujas, stenkitės palaikyti gerą kraujotaką.

Pakelkite kojas

Kai ilsitės, kojų nekryžiuokite – jas pakelkite, kad kraujas lengviau tekėtų į širdį.

Greta šių gyvenimo būdo pokyčių simptomams malšinti galima naudoti specialius kremus ir gelius, o progresavusi liga gali būti gydoma medicinos procedūromis.

Dažnai užduodami klausimai

wave icon

Norint turėti sveikas kojas, būtina gydyti lėtinį venų nepakankamumą. Jei manote, kad jau sergate šia progresuoti linkusia liga, dėl tinkamiausių gydymo būdų pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.

Kam skirtas DETRALEX?

DETRALEX yra geriamosios tabletės, padedančios mažinti lengvo ir vidutinio sunkumo lėtinio venų nepakankamumo požymius ir simptomus – pavyzdžiui, venų varikozės ir voratinklinių venų formavimąsi, kojų mėšlungį ir kojų sunkumo pojūtį. Preparatas taip pat padeda slopinti su šia liga susijusią apatinės kojų dalies edemą.

Ar DETRALEX yra receptinis vaistas?

Ne, DETRALEX galima įsigyti be recepto. Jei šio vaisto savo vaistinėje nerandate, galite paprašyti vaistininko, kad jo užsakytų.

Kaip veikia DETRALEX?

DETRALEX padidina venų tonusą, o tai savo ruožtu gerina kraujotaką ir mažina skausmą, apatinės kojų dalies tinimą ir kojų sunkumo pojūtį. DETRALEX didina venų tonusą ir taip pagerina kraujo tėkmę venose. Preparatas padeda malšinti su venų ligomis susijusius simptomus – kojų sunkumo pojūtį, skausmą, patinimą.

Kas yra DETRALEX?

DETRALEX veiklioji medžiaga – mikronizuota išgryninta flavonoidų frakcija (MIFF). Ji susideda iš citrusinių vaisių bioflavonoidų: 90 proc. diosmino ir 10 proc. kitų flavonoidų hesperidino pavidalu.

Ką reiškia „mikronizuota“?

Mikronizavimas – medžiagos suskaidymas į itin mažas daleles, kad organizmas veiksmingiau pasisavintų vaistą.

Kaip tinkamai vartoti DETRALEX lėtiniam venų nepakankamumui gydyti?

Tiesiog gerkite po 1 DETRALEX tabletę dukart per parą, per pietus ir vakare su valgiu, arba pagal sveikatos priežiūros specialisto nurodymus.

Kiek laiko turėčiau vartoti DETRALEX?

DETRALEX yra skirtas tęstiniam progresuoti linkusios ligos gydymui. Rekomenduojama nenustoti vartoti DETRALEX, nebent gydytojas ar vaistininkas nurodytų kitaip.

Vartoju daug vaistų. Ar DETRALEX gali būti vartojamas su kitais vaistais?

Turėtumėte pasitarti su gydytoju, ar DETRALEX gali būti vartojamas su kitais jūsų vartojamais vaistais.

Ar DETRALEX gerai toleruojamas?

DETRALEX yra gerai toleruojamas, tyrimuose pastebėtas tik lengvas šalutinis poveikis. Galimas šalutinis poveikis: padidėjęs jautrumas ar alergija, diskomfortas virškinimo trakte, galvos svaigimas, negalavimas, odos reakcijos.

Saugumo informacija:

DETRALEX 500 mg saugumo informacija

DETRALEX 500: Mikronizuota išgryninta flavonoidų frakcija, 500 mg: 450 mg diosmino; 50 mg flavonoidų hesperidino pavidalu. INDIKACIJOS Organinės ar funkcinės lėtinės apatinių galūnių venų ligos sukelto kojų sunkumo, skausmo, naktinio mėšlungio gydymas. Ūminio hemorojaus gydymas. DOZAVIMAS IR VARTOJIMO METODAS Venų liga: 1000 mg per parą. Ūminis hemorojus: dozę galima didinti iki 3000 mg per parą. KONTRAINDIKACIJOS *Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai. ĮSPĖJIMAI *Šio preparato vartojimas ūminio hemorojaus simptominiam gydymui netrukdo kitų išangės ligų gydymui. Jei simptomai greitai nesumažėja, turi būti atliekamas proktologinis tyrimas ir gydymą reikia persvarstyti.

Pagalbinės medžiagos: be natrio. SĄVEIKA SU KITAIS VAISTINIAIS PREPARATAIS* VAISINGUMAS*, NĖŠTUMO IR ŽINDYMO LAIKOTARPIS* Vengti vartoti DETRALEX. POVEIKIS GEBĖJIMUI VAIRUOTI IR VALDYTI MECHANIZMUS* NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS*

Dažnas: viduriavimas, dispepsija, pykinimas, vėmimas. Retas: galvos svaigimas, galvos skausmas, negalavimas, bėrimas, niežulys, dilgėlinė. Nedažnas: kolitas. Dažnis nežinomas: pilvo skausmas, veido, lūpų, akies vokų edema. Išskirtiniais atvejais – Kvinkės edema. PERDOZAVIMAS* SAVYBĖS* Apsaugo kraujagysles ir didina venų tonusą. [Tradename] veikia grįžtamąją kraujagyslių sistemą: mažina venų sienelių išsitempimą ir veninio kraujo stazę, taip pat daro poveikį mikrocirkuliacijai, didindamas kapiliarų pasipriešinimą ir normalizuodamas jų sienelių laidumą. REGISTRUOTOJAS* LES LABORATOIRES SERVIER, 50 rue Carnot, 92284 Suresnes cedex, Prancūzija. www.servier.com * Išsamią informaciją rasite jūsų šaliai skirtoje preparato charakteristikų santraukoje.

Literatūra:

  1. Pritaikyta iš: Nicolaides A, Kakkos S, Baekgaard N, et al. Management of chronic venous disorders of the lower limbs. Guidelines according to scientific evidence. Part I. Int Angiol. 2018; 37(3): 181–254.1
  2. Bergan JJ et al. N Engl J Med. 2006; 355: 488–498​.

2024