Hemorojaus simptomų gydymas ir slopinimas vartojant DETRALEX

DETRALEX geriamosios tabletės hemorojaus simptomams veiksmingai slopinti ir gydyti 1 .

Kas yra hemorojus?

Hemorojus tai išsiplėtusių venų mazgai išangėje ir apatinėje tiesiosios žarnos dalyje, panašūs į varikozines venas 2 .

wave icon

Šie mazgai susidaro dėl pilve padidėjusio spaudimo kraujagyslėms ties išange. Jie gali susiformuoti tiesiosios žarnos viduje (vidinis hemorojus) arba po oda aplink išangę (išorinis hemorojus). Tai dažnai sukelia išangės diskomfortą, kraujavimą, niežulį ir skausmą.

Kaip hemorojus atrodo?

Ar sergate hemorojumi?

wave icon

Hemorojaus simptomai – labai įvairūs. Paprastai patinimas aplink išangę sukelia diskomfortą ir niežulį, gali būti pastebimas gumbelis išangėje, išskyros, paraudimas, uždegimas arba kraujas tuštinantis. Jei tai ar bet kurį iš iliustruotų simptomų patiriate pirmą kartą (arba simptomai tęsiasi ilgiau nei kelias dienas), rekomenduojama pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu ir prieš pradedant gydymą įsitikinti, kad tai nėra kokia nors kita liga.

Nevisiškas išsituštinimas

Kraujavimas

Išangės niežulys

Skausmas ar diskomfortas

Pažįstami simptomai?

DETRALEX – preparatas, kuris greitai gydo pagrindinę hemorojaus priežastį ir apsaugo nuo simptomų pasikartojimo.

Simptomus pradėkite gydyti kuo anksčiau

wave icon

Pirmieji hemorojaus simptomai gali būti nesunkūs ir dažnai praeina savaime, tačiau taip susiklosto ne visada. Sužinokite, kodėl reikėtų kuo greičiau imtis veiksmų, susijusių su hemorojaus gydymu ir jo simptomų profilaktika 2 .

wave icon

Įsivaizduodami hemorojų dauguma iš mūsų galvojame apie išorinį hemorojų. Vienintelis dviejų hemorojaus tipų – išorinio ir vidinio – skirtumas yra hemorojaus mazgų vieta, tačiau jaučiamo diskomforto lygis gali skirtis nemenkai. Išorinis hemorojus susiformuoja išangės išorinėje dalyje, ties pačia anga, kur yra daugybė nervų galūnių, todėl gali būti jaučiamas stiprus niežulys ir skausmas.

Vidinis hemorojus susiformuoja išangės kanalo viduje ir paprastai nėra matomas. Jis gali praeiti savaime, negydomas, tačiau kartais hemorojaus mazgai patinsta ir nuslenka žemyn. Hemorojinių mazgų prolapsas – tai vidinio hemorojaus mazgai, kurie užauga tiek, kad nuslenka žemyn ir išsikiša. Vidinio hemorojaus sunkumo laipsnis nustatomas pagal jo mazgų išsikišimo lygį.

laipsnis 1

Kraujavimas, matomas proktoskopijos metu. Įtempus išangės raumenis išsikiša gumbelis, prolapso nėra

image

Sužinokite daugiau

laipsnis 1

Gali pasireikšti kraujavimas, diskomfortas, niežulys, įtempiant raumenis išsikiša gumbelis, tačiau prolapso nėra. Vis dėlto būtina reaguoti ir pradėti gydymą nuo šios pirmos stadijos, kad simptomai nepasunkėtų.

image

UŽDARYTI

laipsnis 2

Kraujavimas, įtempus raumenis išangės pakraštyje matomas prolapsas, savaime pranykstantis raumenis atpalaidavus

image

Sužinokite daugiau

laipsnis 2

Nepradėjus gydymo liga gali sunkėti – tuštindamiesi jaučiate skausmą, prasideda kraujavimas. Įtempiant išangės raumenis išsikiša hemorojaus gumbeliai, bet raumenis atpalaidavus grįžta į vietą.

image

UŽDARYTI

laipsnis 3

Kraujavimas, matomas proktoskopijos metu. Įtempiant raumenis išsikiša gumbelis, prolapsą galima sumažinti įspaudžiant ranka

image

Sužinokite daugiau

laipsnis 3

Prasidėjus 3 laipsnio hemorojui kraujavimas padažnėja, o įtempus išangės raumenis išsikiša gumbelis (prolapsas), kuris pats į savo vietą nesugrįžta, kol yra neįstumiamas. Tai galite padaryti patys. Jei taip pat prasideda trombozė (venoje susidaro kraujo krešulys), galite jausti labai stiprų skausmą.

image

UŽDARYTI

laipsnis 4

Nuolatinis, nesumažinamas prolapsas, kraujavimas, išskyros

image

Sužinokite daugiau

laipsnis 4

Tai – sunkiausia hemorojaus stadija. Be pirmiau minėtų požymių ir simptomų, taip pat yra nuolatinis prolapsas – gumbelių negalėsite įstumti vidun nejausdami skausmo. Būtini ne tik venas veikiantys vaistai, kaip DETRALEX, bet ir chirurginė procedūra.

image

UŽDARYTI

Esant bet kuriam ligos laipsniui gali pasireikšti šie pagrindiniai hemorojaus simptomai: kraujavimas, skausmas, niežulys ir diskomfortas.

RIZIKOS VEIKSNIAI, KURIUOS GALITE KONTROLIUOTI 4

Fizinio aktyvumo stoka

Vidurių užkietėjimas

Svorių kilnojimas

Tuštinimosi įpročiai

RIZIKOS VEIKSNIAI, KURIŲ NEGALITE KONTROLIUOTI

Amžius

Nėštumas

Genetika

Hemorojaus rizikos veiksniai

wave icon

Hemorojumi galime susirgti visi, tai nutinka įvairiais gyvenimo etapais. Pagrindiniai hemorojaus rizikos veiksniai: lėtinis vidurių užkietėjimas, antsvoris, vyresnis amžius ir nėštumas. Vis dėlto yra daug priežasčių, dėl kurių ši liga pasireiškia, ir kai kurias jų galite kontroliuoti, imdamiesi tam tikrų veiksmų.

Hemorojaus profilaktika

wave icon

Gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti išvengti spaudimo pilve padidėjimo, kuris sukelia hemorojų. Pasistenkite savo kasdienybėje išbandyti bent kelis toliau pateiktų patarimų, padėsiančių išvengti hemorojaus pasikartojimo 2 .

Valgykite maistą, kuriame yra daug skaidulinių medžiagų

Stenkitės į mitybą įtraukti daugiau skaidulų – pavyzdžiui, vaisių, daržovių, rudųjų ryžių, viso grūdo makaronų ir viso grūdo duonos. Toks maistas suminkštins išmatas ir padės išvengti vidurių užkietėjimo (dėl kurio pernelyg įtempiami išangės raumenys ir gali atsirasti hemorojus).

Darykite mankštą

Reguliari mankšta atpalaiduoja raumenis ir skatina kraujotaką, o tai savo ruožtu spartina gijimo procesą.

Gerkite daug skysčių

Didelio kiekio skysčių (ypač vandens) gėrimas suminkštins išmatas ir bus lengviau tuštintis.

Neatidėliokite išsituštinimo

Jei delsiate tuštintis, išmatos gali imti sausėti, todėl vėliau išsituštinti bus sunkiau.

Išbandykite skaidulų papildus

Skaidulų papildai padeda palaikyti pakankamą skaidulinių medžiagų kiekį, jei jūsų kasdienėje mityboje jų trūksta.

Per ilgai nesėdėkite

Per ilgas sėdėjimas (ypač ant unitazo) pilvo viduje gali padidinti spaudimą išangės srities venoms, todėl padidėja hemorojaus (prolapso) tikimybė.

Pernelyg nesistanginkite

Pernelyg didelis stanginimasis tuštinantis sukuria nepageidaujamą spaudimą kraujagyslėms ir suerzina ir taip jautrią sritį.

Be gyvenimo būdo pokyčių, taip pat galima naudoti įvairias hemorojaus simptomų slopinimo priemones – gelius, kremus, žvakutes ir kt.

Dažnai užduodami klausimai

wave icon

Ar DETRALEX yra receptinis vaistas?

DETRALEX yra nereceptinis vaistas, todėl recepto gauti nereikės. Jei šio vaisto savo vaistinėje nerandate, galite paprašyti vaistininko, kad jo užsakytų. Atsižvelgiant į jūsų gyvenamąją vietą, jo taip pat gali būti įmanoma užsisakyti internetu.

Kam skirtas DETRALEX?

DETRALEX yra geriamosios tabletės, padedančios slopinti su hemorojumi susijusius požymius ir simptomus – pavyzdžiui, kraujavimą, išskyras iš išangės, uždegimą, niežulį, paraudimą (eritemą), diskomfortą, nevisiško išsituštinimo pojūtį ir tinimą (edemą).

Kaip tinkamai vartoti DETRALEX hemorojui gydyti?

DETRALEX 500 vartojimo rekomendacijos: ūmiems hemorojaus priepuoliams malšinti pirmas 4 dienas gerkite po 3 tabletes dukart per parą, vėliau – 3 dienas po 2 tabletes dukart per parą. Po šio laikotarpio du mėnesius gerdami po 1 tabletę dukart per parą išvengsite ligos pasikartojimo. Jei yra poreikis vaistą vartoti ilgiau nei 2 mėnesius, pasitarkite su gydytoju.

Kiek laiko turėčiau vartoti DETRALEX?

Po ūmaus hemorojaus priepuolio DETRALEX 500 – po vieną tabletę dukart per parą reikėtų tęsti du mėnesius, kad išvengtumėte ligos pasikartojimo.

Vartoju daug vaistų. Ar DETRALEX gali būti vartojamas su kitais vaistais?

Turėtumėte aptarti su gydytoju, ar DETRALEX gali būti vartojamas su kitais jūsų vartojamais vaistais.

Kas yra DETRALEX?

DETRALEX veiklioji medžiaga – mikronizuota išgryninta flavonoidų frakcija (MIFF). Ji susideda iš citrusinių vaisių bioflavonoidų: 90 proc. diosmino ir 10 proc. kitų flavonoidų hesperidino pavidalu.

Ką reiškia „mikronizuota“?

Mikronizavimas – medžiagos suskaidymas į itin mažas daleles, kad organizmas veiksmingiau pasisavintų vaistą.

Ar DETRALEX gerai toleruojamas?

DETRALEX yra gerai toleruojamas, tyrimuose pastebėtas tik lengvas šalutinis poveikis. Galimas šalutinis poveikis: padidėjęs jautrumas ar alergija, diskomfortas virškinimo trakte, galvos svaigimas, negalavimas, odos reakcijos.

Saugumo informacija:

DETRALEX 500 mg saugumo informacija

DETRALEX 500: Mikronizuota išgryninta flavonoidų frakcija, 500 mg: 450 mg diosmino; 50 mg flavonoidų hesperidino pavidalu. INDIKACIJOS Organinės ar funkcinės lėtinės apatinių galūnių venų ligos sukelto kojų sunkumo, skausmo, naktinio mėšlungio gydymas. Ūminio hemorojaus gydymas. DOZAVIMAS IR VARTOJIMO METODAS Venų liga: 1000 mg per parą. Ūminis hemorojus: dozę galima didinti iki 3000 mg per parą. KONTRAINDIKACIJOS *Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai. ĮSPĖJIMAI *Šio preparato vartojimas ūminio hemorojaus simptominiam gydymui netrukdo kitų išangės ligų gydymui. Jei simptomai greitai nesumažėja, turi būti atliekamas proktologinis tyrimas ir gydymą reikia persvarstyti.

Pagalbinės medžiagos: be natrio. SĄVEIKA SU KITAIS VAISTINIAIS PREPARATAIS* VAISINGUMAS*, NĖŠTUMO IR ŽINDYMO LAIKOTARPIS* Vengti vartoti DETRALEX. POVEIKIS GEBĖJIMUI VAIRUOTI IR VALDYTI MECHANIZMUS* NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS*

Dažnas: viduriavimas, dispepsija, pykinimas, vėmimas. Retas: galvos svaigimas, galvos skausmas, negalavimas, bėrimas, niežulys, dilgėlinė. Nedažnas: kolitas. Dažnis nežinomas: pilvo skausmas, veido, lūpų, akies vokų edema. Išskirtiniais atvejais – Kvinkės edema. PERDOZAVIMAS* SAVYBĖS* Apsaugo kraujagysles ir didina venų tonusą. [Tradename] veikia grįžtamąją kraujagyslių sistemą: mažina venų sienelių išsitempimą ir veninio kraujo stazę, taip pat daro poveikį mikrocirkuliacijai, didindamas kapiliarų pasipriešinimą ir normalizuodamas jų sienelių laidumą. REGISTRUOTOJAS* LES LABORATOIRES SERVIER, 50 rue Carnot, 92284 Suresnes cedex, Prancūzija. www.servier.com * Išsamią informaciją rasite jūsų šaliai skirtoje preparato charakteristikų santraukoje.

Literatūra:

  1. Shelygin Y, Krivokapic Z, Frolov SA, et al. Clinical acceptability study of micronized purified flavonoid fraction 1000 mg tablets versus 500 mg tablets in patients suffering acute hemorrhoidal disease. Curr Med Res Opin. 2016; 32(11): 1821–1826.
  2. Lohsiriwat V et al. Hemorrhoids: From basic pathophysiology to clinical Management World. Journal of Gastroenterology 2012. May 7; 18 (17): 2009–2017.
  3. Chronic venous and hemorhoidal diseases evaluation and scientific research; Godeberge P.J Gastroenerol Hepatol. 2020; 35: 557–87.
  4. Godeberge, Sheikh, Lohsiriwat, Jalife, Shelygin. Micronized purified flavonoid fraction in the treatment of hemorrhoidal disease. J Comp Eff Res 2021; 10(10): 801–813.

2024